בלוג חוויה והשראה

איך עושים פסיפס?

25.5.2012 שתף

מאז המאה השישית לפני הספירה – לפני יותר מ-2500 שנים – ועד היום, הפסיפס הוא חומר גלם ואמצעי אומנותי מרכזי בכל העולם. אם בעולם העתיק פסיפסים נוצרו בעיקר כיצירות ענק על קירות ורצפות, הרי שהיום אלו אמצעי חיפוי שונים, שמשמשים בעיקר לעיצוב ולהוספת צבע ועניין לחלל סגור.

ייצור והרכבת פסיפסים

על פי הגילויים בעידן המודרני, בעבר פסיפסים נעשו בעזרת חלוקי נחל או אבנים חלקות אחרות, כגון פסיפס זכוכית איתן היה נוח לעבוד. הן היו מוצמדות לרצפה או לקיר בעזרת חומרי הדבקה קדומים וכבר אז נעשו למטרות אומנותיות.הפסיפסים של פעם שימשו כתמונות הקיר של היום: פריט אומנותי גדול ומרשים, שתפס את רוב תשומת הלב של הנוכחים בחדר. אט אט, השתמש האדם באבני פסיפס קטנות ומסותתות יותר, שהרכיבו יצירות אומנות מרשימות, מדויקות ומורכבות. ככלל, איכות הפסיפס נקבעת על ידי האבנים שבו: ככל שהן יותר קטנות וככל שהפסיפס מורכב ממגוון גדול יותר של אבנים – כך הוא איכותי יותר. בעזרת אבנים קטנות ניתן ליוצר חופש פעולה גדול יותר, מה שמאפשר לו ליצור תמונה של ממש מקבוצה של מאות אבנים.

PG.34

הפסיפסים של פעם סייעו לדעת עוד היום

הנטייה של אומני הפסיפס בעת העתיקה הייתה שילוב של כמה שיותר פרטים תרבותיים ביצירתם: דמויות של גיבורים, סיפורי אגדות, התרחשויות מרכזיות ואף כתיבת משפטים ותפיסות מרכזיות בחיים של אז, היו מרכיבים שגרתיים של פסיפסים קדומים. לאדם המודרני זו הייתה מתנה גדולה מאוד.בכל רחבי העולם חשפו ארכיאולוגים יצירות פסיפס שהשתמרו תחת האדמה במשך מאות ואלפי שנים. בעזרת אותם פסיפסים, למדו הארכיאולוגים וחוקרי ההיסטוריה ממקור ראשון על התרחשויות בעת הקדומה ועל התפתחות האנושות כולה. סיפורים רבים להם לא היה ביסוס של ממש, התאמתו בעזרת יצירות פסיפס קדומות.
MILISTO5

ומה היום? הפסיפס ממשיך להיות חלק מרכזי בחיינו

היום תוכלו לחזות ביצירות פסיפס אומנותיות ומודרניות. המיוצרים ומשווקים ע”י מילסטון חדרי לובי של בניינים רבים, מסדרונות ואולמות תצוגה של מוזיאונים ואף חדרי אמבט ושירותים בבתים פרטיים מלאים היום באלפי פסיפסים יפהפיים, שמוסיפים הרבה למראה החדר.

היום יצירות הפסיפס של מילסטון מדויקות הרבה יותר, ולכן מאפשרות תצוגות מרהיבות בכל בית. אומנים מודרניים רבים מציעים חיפויי פסיפס נפלאים ומושקעים, שיכולים להפוך כל חדר ליצירת אומנות ולהקנות לו אווירה עתיקה וקסומה.
M_4

פסיפס פורצלן שחור

פסיפס פורצלן שחור

פסיפס פורצלן כחול

פסיפס פורצלן כחול

פסיפס פורצלן לבן

פסיפס פורצלן לבן

פסיפס משושה לבן

פסיפס משושה לבן עם נקודה שחורה

פסיפס קרמיקה

פסיפס קרמיקה אליאס מט

פסיפס פורצלן הרינגבון

פסיפס פורצלן הרינגבון שחור מבריק

פסיפס בריכה נובלה פורטה

פסיפס בריכה נובלה פורטה

פסיפס בריכה אוגוסטה מבריק

פסיפס בריכה אוגוסטה מבריק

פסיפס סלבדור

פסיפס סלבדור

פסיפס רסיפה

פסיפס רסיפה

פסיפס קופה קובנה

פסיפס קופה קובנה

פסיפסים קופה קובנה

פסיפס קופה קובנה